30. kolo Slovnaft Extraligy mužov

02.12.2007 Celý región

HK Aquacity ŠKP Poprad - HC Košice 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 31. Marcel Haščák (Martin Segľa), 41. J. Halaj (Marcel Haščák, A. Kroták) - 12. Kledrowetz (P. Bartoš, Juraj Faith), 39. Špilár (P. Bartoš), rozhod. sam. nájazd premenil P. Bartoš
Vylúčení: 6:3 na 2 min
presilovky: 1:1
oslabenia: 0:0
rozhodovali: Baluška - Novák, Galamboš
2161 divákov

Východoslovenské derby patrilo k šlágrom kola. Úvodnú tretinu možno stručne charakterizovať tým, že sa jazdilo hore - dole. Bolo aj šancí, u domácich Halaj, Korenko sa gólovo nepresadili. Hneď prvé oslabenie kamzíkov potrestali po 34 sekundách hostia Kledrowetzom, potom akoby súperi boli spokojní. Do 2. tretiny sa domáci tréner rozhodol hrať iba na tri útoky a tak štvrtý oddychoval. V 30. min domáca obrana stratila puk a Huna chcel žabkou prelstiť Šimonoviča, no bez efektu. Z rýchleho protiútoku potešil divákov Haščák a Lipovsky musel lovil puk spoza svojho chrbta - 1:1. Popradčanov to povzbudilo a v krátkom čase mal košický gólman práce viac než dosť. To hostí nedeprimovalo a po nevinne vyzerajúcej akcii zvýšili Špilárom na 2:1. Záverečnú tretinu začali domáci ako z partesu. Po štrnástich sekundách za sekanie išiel pykať košický Miklík, aby už po 15 sekundách sa vrátil na ľad, pretože kamzíci Halajom vyrovnali na 2:2. Rýchly hokej sa hral aj ďalej, lebo súperi chceli čo najskôr rozhodnúť o víťazstve v svoj prospech. V 45. min košický Pleva trafil ľavú tyč Šimonovičovej brány, vzápätí po faule domáceho Piataka mieril vedľa. V normálnom čase sa nerozhodlo, dokonca ani v predĺžení a prišli na rad samostatné najazdy. Šťastie sa napokon priklonilo na stranu Košičanov, ktorých rozhodujúci nájazd premenil Bartoš.

František Hossa, tréner Popradu: "Ďakujem chlapcom za prístup v celom zápase. V II. tretine sme si vypracovali dve gólové šance, no zmarila ich nevydarená koncovka. Zápas bol skutočne vyrovnaný a v predĺžení či nájazdoch sa už len rozhodovalo, na koho sa šťastena usmeje. Božužiaľ, neboli sme to my... "
Anton Tomko, asistent trénera Košíc: "Dnešný zápas mal všetky atribúty dobrého hokeja. Hral sa rýchly, dynamicky a veľmi taktický hokej. Za stavu 2:1 sme mali gólovú príležitosť, no nevyužili sme ju, boli by sme sa odpútal a možno už vtedy zápas vyhrali. V ostatnej tretine bol náš zbytočný faul a domáci vyrovnali. Súperi predviedli perfektný hokej, v záverečnom vabanku sme mali viac šťastia my. "

MHk 32 Liptovský Mikuláš - SkiPark MHK Kežmarok 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 22. Kriška (Richard Huna), 26. M. Grman (Richard Huna, Kriška), rozhodujúci sam. nájazd premenil Lelkeš - 17. Martin Slovák (J. Slaninák, Pavol Segľa), 49. M. Palovčík (Jenčík, Strapko)
Vylúčení: 8:9
presilovky: 1:0
rozhodovali: Halecký - Grečko, Smrek
1120 divákov

Liptáci už 11 zápasov v sérii za sebou nevyhrali, preto v nedeľu urobili pre víťazstvo všetko, čo bolo v ich silách. I keď po prvej tretine prehrávali, za 5 minút druhej dokázali otočiť skóre. Od tohto momentu boli jednoznačne lepším mužstvom, len svoje šance nevedeli premeniť na góly. Hostia sa dobre bránili a nečakane v poslednej tretine vyrovnali. Už sa zdalo, že Liptáci zase nedotiahnu zápas do víťazného konca, lebo zahodili, čo sa ani zahodiť nedalo, ale v samostatných nájazdoch sa predsa len šťastie na nich usmialo, keď Lelkeš rozhodujúci nájazd premenil. Na víťazstve domácich má však najväčšiu zásluhu ich brankár Laco, ktorý svoje mužstvo podržal až do konca.

Ján Majtek, tréner MKH 32 L. Mikuláš: "My sme sa ťažšie rozbiehali. V prvej tretine bol súper lepší, ale od druhej sme my boli na koni a zaslúžene sme išli do vedenia. V poslednej tretine sme zbytočne inkasovali. Našťastie samostatné nájazdy sme zvládli lepšie, i keď by sme si zaslúžili tri body. "
Miroslav Ihnačák, tréner SkiPark MHK Kežmarok: "Vo vyrovnanej prvej tretine sme dali gól, ale domáci na začiatku druhej tretiny všetko obrátili naopak a oni išli do vedenia. V poslednej tretine sa nám podarilo vyrovnať, ale to bolo z našej strany všetko. Samostatné nájazdy sú o šťastí a o výsledku rozhodol vynikajúci výkon brankára domácich Laca. "

MHC Martin - Dukla Trenčín 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Góly: 35. L. Říha (Klepáč, M. Beran), 37. Trokan (Vantroba, M. Macho), 38. Klepáč (L. Říha, Vantroba), 42. M. Macho (M. Beran, Klepáč) - 27. A. Kollár (V. Nemec), 34. Bobček (Malinský), 51. V. Nemec (Pardavý, A. Kollár)
Vylúčení: 5:13 na 2 min, navyše: Török (Martin), Poljaček, Čacho, Pardavý - všetci na 10 min za nešportové správanie, Malinský (všetci Trenčín) na 10 min za napadnutie zozadu
presilovky: 2:0
oslabenia: 1:0
rozhodovali: P. Grečko - M. Korba, Gajan
2250 divákov

MsHK Žilina - HK 36 Skalica 3:4 (2:3, 0:1, 1:0)
Góly: 12. Kudrna (Jánoš, P. Sivák), 13. P. Sivák (V. Baláž), 60. Paroulek (R. Stantien, D. Kusovský) - 2. Kocák (R. Školiak), 3. T. Višňovský (J. Mikúš, R. Hartmann), 10. Kocák (Pálffy, M. Ivičič), 29. R. Školiak (Liščák, M. Ivičič)
Vylúčení: 10:9 na 2 min
presilovky: 0:2
oslabenia: 0:1
rozhodovali: Lauff - Müllner, P. Šefčík
1773 divákov

HK VSR SR "20" - HKm Zvolen 2:7 (0:3, 1:4, 1:0)
Góly: 34. Marek Slovák (Suja, Čaládi), 59. Beňa (Marek Slovák) - 1. J. Kopecký (Klouda, Kubenko), 7. L. Jurík (Ondruška, Cibuľa), 10. L. Jurík (M. Chovan, Cibuľa), 26. Dlouhý (V. Hudáček), 26. F. Turek (Krayzel), 27. J. Kopecký (Klouda), 38. Paciga (Lipiansky, P. Frühauf)
Vylúčení: 7:4 na 2 min
presilovky: 1:2
rozhodovali: P. Jonák - Horínek, Junek
666 divákov

HK Ardo Nitra - Slovan Bratislava 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Góly: 39. Rimmel (Gálik) - 35. Hujsa (Devečka), 36. M. Kokavec (Hreus, J. Kováčik), 59. Hujsa (trestné strieľanie)
Vylúčení: 8:9, navyše: Lažo na 10 min za nešportové správanie, Kuľha (obaja Slovan) na 5+DKZ za narazenie zozadu
presilovky: 0:1
oslabenia: 1:1
rozhodovali: Reichert - Valach, Gašparík